Vantaa

Serię baterii łazienkowych i kuchennych VANTAA wyróżniają wyjątkowe walory użytkowe i stylistyczne.

 

Należą do niej trzy baterie sztorcowe – umywalkowa z wylewką o płaskiej końcówce, zlewozmywakowa o wydłużonej łukowatej wylewce (hit sprzedażowy w Polsce!) i obrotowa kuchenna z prostą wylewką – a także bateria wannowa i prysznicowa, których korpusy mają optycznie lekką formę.

Nazwa linii pochodzi od jednej z najważniejszych rzek Finlandii, przecinającej m.in. stolicę państwa – Helsinki. Stąd zapewne szczególna troska projektantów o formę baterii łazienkowych i kuchennych VANTAA. Dostrzegamy w nich m.in. konsekwentne kontrastowanie elementów cylindrycznych z graniastymi, choć o wyraźnie zaokrąglonych krawędziach. Uwagę zwraca także unikatowy wykrój uchwytów – z płaską i wąską dźwignią wychodzącą z szerszej okrągłej osłony głowicy baterii.

Wzornictwo tej armatury czerpie wyraźnie ze stylu skandynawskiego, funkcjonalnego i powściągliwego w formie. Doskonale odnajdzie się jednak i na gruncie polskim, zwłaszcza w małych mieszkaniach, do których wyposażenie trzeba wybierać szczególnie starannie. Seria VANTAA pozwoli nadać wspólny rys wszystkim pomieszczeniom, w których płynie woda – łazience, toalecie, kuchni.