Baterie wannowe

Bateria wannowa ma dwa zasadnicze zadania: ułatwić sprawne umycie się, gdy czas goni oraz zaprosić do odprężającej kąpieli w spokojniejszym momencie.

 

Baterie wannowe muszą więc spełniać wiele wyśrubowanych wymagań – od efektownego wzornictwa, widocznego już na pierwszy rzut oka, po wygodę codziennego użytkowania, o której w pełni przekonać się można wyłącznie z biegiem dni, tygodni i miesięcy.

Przed zakupem baterii wannowej warto jednak sprawdzić, czy uchwyt mieszacza oraz słuchawka prysznicowa dobrze leżą w dłoni. Nie zaszkodzi też upewnić się, czy przełącznik kierujący strumień wody do wylewki albo do słuchawki pracuje w osi góra-dół, czy też obraca się, jak w armaturze z serii INARI. To ostatnie rozwiązanie, uznawane za wygodniejsze, docenią zwłaszcza osoby starsze czy mniej sprawne. Właśnie w takich szczegółach tkwi istota skandynawskiego designu – skoncentrowanego nie na samej formie (choć to właśnie za bezpretensjonalną urodę Polacy pokochali styl skandynawski), a użyteczności zamkniętej m.in. w pięknych kształtach armatury.