Baterie kuchenne

Bateria kuchenna, a bardziej konkretnie – bateria zlewozmywakowa, w znacznej mierze odpowiada za wygodę pracy w kuchni. Wprawdzie większością naczyń zajmuje się dziś zmywarka, jednak zarówno delikatną zastawę, jak i owoce, warzywa czy mięso myjemy ręcznie.

 

Bateria musi więc mieć wylewkę o dużym zasięgu. Ponieważ służy także do nalewania wody do garnków, czajników i wazonów, powinna być wygodna w obsłudze – także jedną ręką. Trafnym wyborem w każdym przypadku okazuje się bateria kuchenna z wyciąganą wylewką. Ogromnie ważne jest, by mimo intensywnego użytkowania dzień po dniu bateria do zlewu dowodziła, że została starannie wykonana z trwałych materiałów. Upływowi czasu powinien się opierać także jej design, dlatego trafnym wyborem jest szlachetna prostota stylu skandynawskiego. Starannie zaprojektowane, ale powściągliwe formy armatury ułatwiają też utrzymanie jej w czystości.

Ostatnia ważna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę podczas zakupu baterii kuchennej, to jej walory ekonomiczne i ekologiczne. Baterie marki Sotbe, skonstruowane tak, by oszczędzać zarówno nasze pieniądze, jak i światowe zasoby wody (odpowiadają za to m.in. innowacyjne perlatory), są wobec tego warte szczególnej rekomendacji.