Nea

Rzeka Nea, płynąca ze Szwecji do Norwegii, symbolicznie łączy dwa państwa. Baterie łazienkowe, którym dała nazwę, wiążą z kolei dwie z pozoru przeciwstawne stylistyki – surowość geometrii i miękkość form organicznych.

 

Korpusy baterii umywalkowych w przekroju przypominają kwadrat, który za sprawą wyraźnie wyokrąglonych krawędzi gładko przechodzi w koło. Wszystkie wylewki oraz korpusy armatury wannowej i prysznicowej mają w przekroju z kolei złagodzony trójkąt. Dzięki temu są wizualnie niemal tak płaskie jak minimalistyczne, cienkie uchwyty.

Designerskie formy, w których kwadrat, trójkąt i koło zyskują niedoścignioną łagodność, ułatwiają dobór wyposażenia łazienki. Z armaturą łazienkową z serii NEA doskonale skomponują się i kanciaste, i koliste akcesoria czy dodatki w niemal dowolnym stylu – przede wszystkim skandynawskim, nowoczesnym, minimalistycznym, ale także retro i vintage.

Ta linia armatury jak żadna inna dopełni form i motywów dekoracyjnych łazienki w stylu lat 50. czy 60. – wnętrza spod znaku mid century modern, czyli niezwykle modnego dziś powojennego modernizmu. Co nie mniej ważne, z siedmiu modeli wchodzących w skład serii – trzech baterii umywalkowych (sztorcowa, wysoka i nablatowa), dwóch wannowych, prysznicowej oraz bidetowej – łatwo skomponuje się kompletny zestaw armatury do nawet najbardziej multifunkcjonalnej łazienki.