Gaula

Seria baterii łazienkowych i kuchennych GAULA swą nazwę zaczerpnęła od norweskiej rzeki, która do morza wpada wśród potężnych skalnych ścian fjordów w pobliżu Trondheim. Energia jej srebrzystych fal odzwierciedliła się w formach armatury.

 

Do kolekcji należą cztery modele – bateria umywalkowa stojąca, zlewozmywakowa (obie z ukośnie wznoszącymi się prostymi wylewkami), wannowa i prysznicowa (z korpusami o geometrycznych, choć zaoblonych kształtach). Łączy je modnie minimalistyczny, cienki i płaski uchwyt o delikatnie zaokrąglonym obrysie. Zawadiacko zadarty do góry nawet w pozycji spoczynku, podkreśla dynamizm form armatury, kontrastujący z chłodem chromu o lustrzanym połysku.

Kształty baterii łazienkowych i kuchennych GAULA, reprezentujące prostotę i funkcjonalizm stylu skandynawskiego, nawiązują do rozwiązań tradycyjnych. Dzięki temu wydają się bliskie i dobrze znajome, choć jednocześnie wprowadzają do wnętrza rys nowoczesnej elegancji. Dlatego też tak dobrze odnajdują się także na gruncie polskim. Zręcznie komponują się z wystrojem zarówno współczesnym, jak i delikatnie stylizowanym. Najlepiej zaprezentują się jednak na prostym, neutralnym tle jasnych, świetlistych kolorów – staną się wtedy niekwestionowaną ozdobą łazienki.